ÜLDINFO
  VASTUVõTT
  MäNGUKAVA
  AJALUGU
    Eesti teatri ajalugu
    Lennud »
    Lõpulavastused
    Teatriharidus Eestis
    EMTA ajalugu
  LAVASTUSTE ARHIIV
  RAAMATUKOGU
  RAAMATUD
  VäLISSUHTED
  PROF LEA TORMIS
  KKK
  KONTAKT
  IN ENGLISH








Lavakunstikooli lennud


I lend
1957-1961
kursuse juhendaja Voldemar Panso


1. Tõnu Aav
2. Meeli Alev-Sööt
3. Olev Eek
4. Hanno Kalmet
5. Mati Klooren
6. Linda Kuusma-Olmaru
7. Mikk Mikiver
8. Ants Nopri
9. Madis Ojamaa
10. Rein Olmaru
11. Ines Parker-Aru
12. Sirje Põldots-Raudsik
13. Sander Raus
14. Maila Rästas
15. Jaan Saul
16. Sulev Tamm
17. Aarne Üksküla
18. Siina Üksküla


II lend

1961-1965
kursuse juhendajad Voldemar Panso ja Vello Rummo

1. Rudolf Allabert
2. Viiu Härm
3. Helgi Ilo
4. Milvi Jõe-Jürgenson
5. Karin Karm
6. Enn Kraam
7. Luule Laanet-Komissarov
8. Iivi Lepik
9. Marje Mihhailova-Metsur
10. Tõnu Mikiver
11. Tõnu Mikk
12. Liina Orlova
13. Mauri Raus
14. Viivi Rändsaar
15. Peep Seppik
16. Tõnu Tamm
17. Kalev Tammin
18. Anne Tanner-Tuuling
19. Margus Tuuling
20. Uno Vark
21. Anni Viiding-Kreem


III lend
1964-1968
kursuse juhendaja Voldemar Panso

1. Helle-Reet Helenurm
2. Peeter Jakobi
3. Katrin Karisma
4. Enn Klooren
5. Kalju Komissarov
6. Tiina Kukli
7. Mari Lill
8. Ilmar Mikkor
9. Andres Ots
10. Tiiu Randviir
11. Ago Roo
12. Ago Saller
13. Jaan Tooming
14. Raivo Trass
15. Mari Urbsoo


IV lend
1966-1970
kursuse juhendaja Voldemar Panso

1. Liis Bender
2. Ene Järvis
3. Kalle Kaldma
4. Kaarel Kilvet
5. Mall Klaser-Hansen
6. Rein Laos
7. Marje Loorits
8. Jüri Niin
9. Peep Pillak
10. Malle Pärn
11. Kristi Teemusk
12. Tõnu Tepandi
13. Väino Uibo
14. Lembit Ulfsak
15. Helene Vannari-Pillak


V lend
1968-1972
kursuse juhendaja Voldemar Panso

1. Helgi Annast
2. Toivo Arnover
3. Ivo Eensalu
4. Vello Janson
5. Rein Kotkas
6. Kersti Kreismann
7. Katrin Kumpan
8. Igor Kurve
9. Paul Laasik
10. Helle Pihlak-Meri
11. Koit Randus
12. Siim Rulli
13. Tõnis Rätsep
14. Tõnu Saar
15. Jaak Tamleht
16. Raul Tammet
17. Peeter Tooma
18. Martin Veinmann
19. Juhan Viiding


VI lend
1970-1974
kursuse juhendajad Grigori Kromanov ja Mikk Mikiver

1. Jüri Aarma
2. Teet Hanschmidt
3. Maria Klenskaja
4. Elle Kull
5. Väino Laes
6. Zoja Mellov
7. Kaie Mihkelson
8. Lauri Nebel
9. Rita Raave
10. Jaan Rõõmussaar
11. Margus Vaher


VII lend
1972-1976
kursuse juhendaja Voldemar Panso

1. Tiit Berg
2. Merle Karusoo
3. Ago-Endrik Kerge
4. Urmas Kibuspuu
5. Jüri Krjukov
6. Aare Laanemets
7. Sulev Luik
8. Kalju Orro
9. Toomas Ots
10. Anne Paluver
11. Priit Pedajas
12. Lembit Peterson
13. Eero Spriit
14. Kadri Tamberg
15. Külliki Tool-Saldre
16. Peeter Volkonski


VIII lend
1974-1978
kursuse juhendaja Kaarin Raid

1. Silvi Ait
2. Urmas Alender
3. Jaak Hein
4. Veiko Jürisson
5. Enn Keerd
6. Margus Lepa
7. Eve Maremäe
8. Rein Oja
9. Karin Peetri
10. Tiia Porss
11. Mart Pukk
12. Raivo Rüütel
13. Heino Seljamaa
14. Toomas Suuman
15. Merle Talvik
16. Aivar Tommingas


IX lend
1976-1980
kursuse juhendaja Merle Karusoo

1. Roman Baskin
2. Madis Kalmet
3. Guido Kangur
4. Oiva Kaupinen
5. Arvo Kukumägi
6. Ain Lutsepp
7. Toomas Lõhmuste
8. Tõnu Oja
9. Paul Poom
10. Tõnu Raadik
11. Mati Rebane
12. Katrin Saukas
13. Ülle Side-Kaljuste
14. Imbi Süvalep-Herm
15. Villu Tari
16. Maret Tuurmaa-Mursa
17. Anne Veesaar
18. Marika Vernik
19. Krista Viirand


X lend
1978-1982
kursuse juhendaja Aarne Üksküla

1. Jaak Johanson
2. Toomas Kreen
3. Anu Lamp
4. Andres Lepik
5. Vilma Luik
6. Mare Martin-Peterson
7. Laine Mägi
8. Katrin Nielsen
9. Margus Oopkaup
10. Jaan Rekkor
11. Aivar Simmermann
12. Sulev Teppart
13. Elmar Trink
14. Andrus Vaarik
15. Viire Valdma
16. Maanus Valentin


XI lend
1980-1984
kursuse juhendaja Mikk Mikiver

1. Hannes Kulla
2. Enn Nõmmik
3. Talvo Pabut
4. Raimo Pass
5. Terje Pennie
6. Üllar Põld
7. Tene Ruubel
8. Gita Ränk
9. Rita Rätsep
10. Eduard Salmistu
11. Peeter Sauter
12. Angelina Semjonova
13. Kaupo Suuster
14. Margus Tabor
15. Kiiri Tamm
16. Reeda Toots
17. Toomas Urb
18. Ülo Vihma
19. Eva Vilt-Malleus
20. Märt Visnapuu

XII lend
1982-1986
kursuse juhendajad Aarne Üksküla ja Lembit Peterson

1. Katrin Kohv
2. Priit Künnapas
3. Peeter Oja
4. Maret Peep-Oja
5. Tõnu Peterson
6. Piret Päär
7. Toomas Taimla
8. Peeter Tammearu
9. Liina Tennosaar
10. Anne Türnpu
11. Aita Vaher
12. Toomas Volkmann


XIII lend
1984-1988
kursuse juhendaja Kalju Komissarov

1. Dajan Ahmetov
2. Andres Dvinjaninov
3. Epp Eespäev
4. Merle Jääger
5. Piret Kalda
6. Allan Noormets
7. Andres Noormets
8. Mart Nurk
9. Elmo Nüganen
10. Külli Palmsaar
11. Anne Reemann
12. Rain Simmul
13. Artur Talvik
14. Raivo E. Tamm
15. Hendrik Toompere
16. Toomas Vooglaid

Aastail 1984-1988 õppis lavakunstikateedri juures ka venekeelne grupp, ENSV Riikliku Vene Draamateatri näitlejate ja lavastajate juhendamisel, mille lõpetasid:

1. Olga Penner
2. Galina Pjanova
3. Valeri Stort¨ak


XIV lend
1986-1990
kursuse töö üldjuhendaja Kalju Komissarov

1. Maria Avdju¨ko
2. Marko Matvere
3. Riho Rosberg
4. Heiko Sööt
5. Kärt Tomingas
6. Jaan Tätte
7. Kaupo Varik


XV lend
1988-1992

kursuse juhendaja Kalju Komissarov

1. Rednar Annus
2. Katri Kaasik-Aaslav
3. Raido Kesküla
4. Marika Korolev
5. Tarvo Krall
6. Kristel Leesmend
7. Tiina Mälberg
8. Kaili Närep
9. Merle Palmiste
10. Dan Põldroos
11. Andres Raag
12. Gert Raudsep
13. Piret Rauk
14. Jaanus Rohumaa
15. Üllar Saaremäe
16. Sten Zupping
17. Garmen Tabor
18. Ivo Uukkivi
19. Ingomar Vihmar


XVI lend
1990-1994

kursuse juhendaja Ingo Normet

1. Liisa Aibel
2. Ago Anderson
3. Margus Jaanovits
4. Diana Konstantinova
5. Riho Kütsar
6. Katariina Lauk
7. Tõnno Linnas
8. Mait Malmsten
9. Triinu Meriste
10. Helena Merzin
11. Ain Mäeots
12. Tarmo Männard
13. Andres Puustusmaa
14. Elina Reinold
15. Indrek Sammul


XVII lend
1992-1996

kursuse juhendaja Kalju Komissarov

1. Marika Baraban¨t¨ikova
2. Taavi Eelmaa
3. Liia Kanemägi
4. Külli Koik
5. Pille Lukin
6. Tiit Palu
7. Ain Prosa
8. Peeter Raudsepp
9. René Reinumägi
10. Indrek Saar
11. Tarvo Sõmer
12. Karin Tammaru
13. Ardo Ran Varres
14. Kaido Veermäe
15. Velvo Väli


XVIII lend
1994-1998

kursuse juhendaja Priit Pedajas

1. Andero Ermel
2. Erki Laur
3. Kleer Maibaum
4. Hilje Murel
5. Andres Roosileht
6. Tiit Sukk
7. Tiina Tauraite
8. Külli Teetamm
9. Taavi Teplenkov
10. Harriet Toompere
11. Veikko Täär
12. Jan Uuspõld
13. Liina Vahtrik

XIX lend
1996-2000

kursuse juhendaja Ingo Normet

Näitleja õppesuund:
1. Kersti Heinloo
2. Maarja Jakobson
3. Janek Joost
4. Andres Mähar
5. Margus Prangel
6. Tarmo Prangel
7. Katrin Pärn
8. Eva Püssa
9. Ranet Rees
10. Piret Simson
11. Tambet Tuisk
12. Ingrit Vaher
Lavastaja õppesuund:
13. Vahur Keller
14. Urmas Lennuk
15. Tõnu Lensment
16. Tiit Ojasoo

XX lend
1998-2002

kursuse juhendaja Elmo Nüganen

1. Ott Aardam
2. Argo Aadli
3. Karol Kuntsel
4. Hele Kõre
5. Alo Kõrve
6. Kadri Lepp
7. Karin Lätsim
8. Laura Nõlvak
9. Evelin Pang
10. Anti Reinthal
11. Maria Soomets
12. Elisabet Tamm
13. Mart Toome
14. Carita Vaikjärv
15. Priit Võigemast

XXI lend
2000-2004
kursuse juhendaja Ingo Normet


Näitleja õppesuund:
1. Mari Abel
2. Märt Avandi
3. Kristel Elling
4. Tanel Jonas
5. Rasmus Kaljujärv
6. Alina Karmazina
7. Riina Maidre
8. Marin Mägi
9. Indrek Ojari
10. Mirtel Pohla
11. Jaak Prints
12. Bert Raudsep
13. Kristjan Sarv
14. Ott Sepp
15. Lee Trei
Lavastaja õppesuund:
16. Laur Kaunissaare
17. Eva Klemets
18. Mart Koldits
19. Kadi Tudre

XXII lend
2002-2006
kursuse juhendaja Priit Pedajas

1. Mihkel Kabel
2. Martin Kõiv
3. Risto Kübar
4. Lauri Lagle
5. Tõnn Lamp
6. Mari-Liis Lill
7. Markus Luik
8. Ragne Pekarev
9. Laura Peterson
10. Ursula Ratasepp
11. Inga Salurand
12. Veiko Tubin
13. Nero Urke
14. Britta Vahur
15. Sergo Vares

XXIII lend
2004-2008
kursuse juhendaja Ingo Normet

Näitleja õppesuund:
1. Agnes Aaliste
2. Juss Haasma
3. Martin Mill
4. Maarja Mitt
5. Jekaterina Novosjolova
6. Andres Oja
7. Meelis Põdersoo
8. Elina Pähklimägi
9. Ago Soots
10. Marek Tammets
11. Kristo Viiding
Dramaturgi õppesuund:
12. Marion Jõepera
13. Mart Kase
14. Maria Lee Liivak
Lavastaja õppesuund:
15. Robert Annus
16. Uku Uusberg

XXIV lend
2006-2010
kursuse juhendaja Hendrik Toompere jr

1. Liis Haab
2. Mait Joorits
3. Mikk Jürjens
4. Lauri Kaldoja
5. Marta Laan
6. Roland Laos
7. Marko Leht
8. Kertu Moppel
9. Jekaterina Nikolajeva
10. Liisa Pulk
11. Artur Tedremägi
12. Jüri Tiidus
13. Mihkel Tikerpalu
14. Hendrik Toompere jr jr
15. Kristjan Üksküla
16. Sandra Üksküla Uusberg

XXV lend
2008-2012
kursuse juhendaja Elmo Nüganen

Näitleja õppesuund:
1. Katariina Kabel
2. Henrik Kalmet
3. Karl-Andreas Kalmet
4. Piret Krumm
5. Jane Kruus
6. Liis Lass
7. Pääru Oja
8. Märt Pius
9. Priit Pius
10. Kristiina-Hortensia Port
11. Maiken Schmidt
12. Priit Strandberg
13. Kaspar Velberg
Lavastaja õppesuund:
14. Auri Jürna
15. Sander Pukk
Dramaturgi õppesuund:
16. Kristiina Jalasto
17. Diana Leesalu
18. Paavo Piik
19. Ingel Undusk

XXVI lend
2010-2014

kursuse juhendaja Tiit Ojasoo

Näitleja õppesuund:
1. Jaanika Arum
2. Markus Dvinjaninov
3. Marian Heinat
4. Linda Kolde
5. Rea Lest
6. Jörgen Liik
7. Roman Maksimuk
8. Veiko Porkanen
9. Helena Pruuli
10. Jarmo Reha
11. Reimo Sagor
12. Simeoni Sundja
13. Kärt Tammjärv
14. Ragnar Uustal
15. Linda Vaher
Lavastaja õppesuund:
16. Laura Mets
Dramaturgi õppesuund
17. Andra Teede

XXVII lend
2012-2016
kursuse juhendajad Peeter Raudsepp ja Katariina Unt

Näitleja õppesuund:
1. Jürgen Gansen

2. Markus Habakukk

3. Ester Kuntu

4. Karl Laumets

5. Karmo Nigula

6. Saara Nüganen

7. Lauli Otsar

8. Ott-Henrik Raidmets

9. Christopher Rajaveer

10. Liisa Saaremäel

11. Risto Vaidla

Dramaturgi õppesuund:

12. Laura Kalle

13. Karl Koppelmaa

14. Mehis Pihla




AUGUST
ETKNRLP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

JÄRGMISENA NÄHA-KUULDA
18 august

21:00
...JA PEAKSIN SADA SURMA MA...
» vaata lisa
19 august

21:00
...JA PEAKSIN SADA SURMA MA...
» vaata lisa
09 sept

19:00
Kogudus
» vaata lisa
10 sept

19:00
Kogudus
» vaata lisa
11 sept

19:00
Kogudus
» vaata lisa

UUDISLOOD   UUDISTE ARHIIV
10
august
...JA PEAKSIN SADA SURMA MA...
10
august
Prof Anu Lamp, tudengid Ingmar Jõela ja Teele Pärn osalesid rahvusvahelise teatriinstituudi maailmakongressil 17.-22. juulil Hispaanias
26
juuli
Teadur Madli Pesti osales rahvusvahelisel teatriuurijate konverentsil "Unstable Geographies, Multiple Theatricalities" 10.-14. juulil Brasiilias
18
juuni
Mart Kangro ja lavakooli tudengite "Kogudus"
18
juuni
Teadur Madli Pesti osales konverentsil "Dance and Democracy" 14.-17. juunil Göteborgis
12
juuni
Magistrantide happening "Popi ja Huhuu" 12. juunil koolimajas
05
juuni
Uus teatrimagister: Mihkel Seeder
21
mai
Lavakooli teadur Madli Pesti esines Põhjamaade teatriuurijate konverentsil
16
mai
Magistrandid esitavad: hääleimpro kontsert ja dokumentaalteatri projekt
16
mai
Lavakooli magistrantidele annab meistriklassi Exeteri Ülikooli õppejõud dr Konstantinos Thomaidis
16
mai
Lavakooli segakoor osaleb suvisel noorte laulupeol
13
mai
Lavakool ootab kandideerima doktoriõppesse
10
mai
Visuaalteater NO99s: lavakad esitavad Bloki luulet tantsuvormis
09
mai
Marion Jõepera kaitses doktoritööd postdramaatilisest dramaturgiast
09
mai
Lavakooli vokaalansambli kontsert-arvestus 10. mail kell 12 Rootsi-Mihkli kirikus
UUDISTE ARHIIV