Kus asub lavakunstikool?

Lavakunstikool asub Tallinnas Toompeal, Toom-Kooli 4. Koolimajja pääseb Toomkiriku platsilt, Toomkiriku peauksest üle väljaku asuva hoovivärava kaudu, mille kõrval on silt: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool.

Kas lavakunstikooli astumiseks peab olema keskharidus omandatud? Millised riigieksamid on nõutavad?

Riigieksamite punkte lavakunstikooli sisseastumiskatsetel arvesse ei võeta, kuid lavakunstikooli astumiseks peab keskharidus olema omandatud või omandamisel, st gümnaasiumi lõputunnistus saadakse hiljemalt samal suvel, mil kooli astutakse. 2020. aastal gümnaasiumi lõpetajad ei pea lavakunstikooli astumiseks sooritama riigieksameid.

Kas uusi üliõpilasi võetakse vastu igal aastal?

Lavakunstikooli bakalaureuse- ja magistriõppesse võetakse uusi üliõpilasi vastu reeglina üle aasta. Doktoriõppesse toimub vastuvõtt igal aastal.

Kas eelvoorudesse pääsevad kõik soovijad?

Jah, bakalaureuseõppe sisseastumiskatsete esimeses voorus osalevad kõik üliõpilaskandidaadid, kes on esitanud vastava sooviavalduse.

Kas lavakunstikoolil on olemas ühiselamu?

Lavakunstikooli üliõpilased saavad elada Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uues ühiselamus Kuhlbarsi 1 (vt yhikas.ee). Ühiselamus on võimalik elada ka suviste sisseastumiseksamite ajal (eelkatsete ajal pole see võimalik ega ka vajalik, sest igaühel läheb aega paar tundi).