16. veebruaril 2020 esietendus Lavakunstikooli ja NUKU teatri koostöölavastus “Tuulte pöörises”, mis põhineb August Kitzbergi näitemängul. Lavastuses teevad kaasa 2020. aasta kevadel lavakooli lõpetava XXIX lennu üliõpilased.

 

Autor August Kitzberg
Lavastaja Mihkel Kohava (Lavakunstikooli XXIX lend)
Juhendaja Mart Koldits (Von Krahli teater)
Kunstnik Rosita Raud
Helilooja Kristjan Kannukene
Liikumisjuht Sylvia Köster
Valguskunstnik Targo Miilimaa

Mängivad Lavakunstikooli XXIX lennu üliõpilased Lena Barbara Luhse, Maris Lüüs, Kaarel Pogga, Oskar Punga ja Oskar Seeman ning NUKU teatri näitlejad Liivika Hanstin ja Andres Roosileht.

 

Ükski tuul ei teeni teda, kes seilab sihitult.

Kas küla on hulluks läinud või see ongi asjade normaalne areng? Selles loos aetakse õpetaja kotti.

Rahulolematud inimesed on leidnud oma hääle. Jaan on üks neist. On ta rumal? Aga kui kogu tema aeg kulub tööle ja elatise teenimisele, kui sooned on tööga pingule tõmmatud? On ta populismist pimestatud või tõe väljaütleja? Aga mis siis, kui see, kuidas asjad on, ongi ebaõiglane?

Ühiskondlik lõhe, mis on kasvanud liiga suureks, et seda kinni lappida. Kirg. Unistus paremast tulevikust. Taevani kisendav ülekohus. Armastus. Vana purunev kord. Selle asemele kerkiv uus. Higiga lunastatud õigus. Koht päikese all. Kiskuv torm.

Jaanilt võeti kõik: tema pärandus, tema tulevik, ja ka viimne – tema lapsepõlvearmastus. Kas inimesel on õigus armastusele? Kuidas peab ta armastama, kui teda vastu ei armastata? Kuidas on õige armastada? Ja mida hakata peale põletava ebaõiglusega?

 

Enne etendust teisipäeval, 18. veebruaril kl 18:0018:45 vestleb lavastaja Mihkel Kohavaga NUKU teatri dramaturg Priit Põldma.

Enne etendust reedel, 6. märtsil kell 18:0018:45 räägib ajaloolane Lauri Kann “Tuulte pöörises” tegevustiku ajastust.

Mõlemad kohtumised toimuvad NUKU teatri väikese saali ees-fuajees, sissepääs tasuta, ei eelda piletit kl 19 algavatele etendustele.

 

Lavastus on mõeldud noortele ja täiskasvanutele (16+).
Kahes vaatuses.

Etendused 16., 18., 19. veebruaril, 6., 7., 8. märtsil, 8., ja 9. aprillil ning 26. ja 27. mail NUKU teatri väikses saalis.
Piletid on müügil NUKU teatri kassas, NUKU teatri kodulehel ja Piletilevis.

 

Kajastused:

 

Fotod: Gabriela Liivamägi / NUKU teater

 

Lavastuse valmimisele aitab kaasa Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ASTRA projekt EMTASTRA).